S tianDe v Číně

Od práce už nepotřebuji odpočívat…

Kdybyste mi před pár lety řekli, že budu trávit dovolenou s lidmi z práce, tak vám možná “zaklepu na čelo”. Nedovedla jsem si to nikdy představit…

Na dovolenou si jede přece člověk odpočinout od všech a všeho?

Dnes to po 2 letech práce s tianDe vidím jinak. Přehodnotila jsem.

??Právě jsem se vrátila z Číny, kde jsem strávila týden plný zážitků a jsem vděčná za to, že jsem mohla být s rodinou, přáteli a kolegy z práce.
Bylo to něco úžasného!

Jste týden s lidmi na “stejné vlně” . Celý pobyt byl skvěle zorganizován. Bylo o nás luxusně postaráno, nic jsme nemuseli vymýšlet, zjišťovat žádné informace, protože víte, že vám firma zajistí navštívení těch nejzajímavějších míst, zařídí luxusní hotely a to nejlepší jídlo.

Ráda poznávám nová místa, nové lidi, jejich zvyky, náboženství, historii, kulturu. Ráda ochutnávám nová jídla, která u nás v ČR nejsou tak běžná a ráda jím tamní ovoce, protože chutná jinak než u nás. Cestování opravdu miluji. S rodinou jsem už v předchozích letech navštívila hodně krásných měst, míst, ostrovů a destinací.

A poslední 2 roky k tomu přibylo právě dokonale bezstarostné cestování s naší firmou “tianDe team travel”

Obrovská Šanghaj: čisto a miliony květin v ulicích

Náš výlet začal v Šanghaji. Je to jedno z nejvýznamnějších hospodářských center.
Překvapilo mě to jak tam vše funguje.

27 milionů obyvatel a přitom tam není chaos, zmatek (znám spoustu Asijských měst, tak dokážu porovnat). Všude je čisto, všude jsou vysázené květiny, opravdu miliony květin v květináčích a truhlících. Cítíte se tam velmi bezpečně, všechno má nějaký řád. Čekala jsem tam dopravní chaosy a vůbec. Ve městě regulují počet aut, takže tam zas takové zácpy nejsou.

??? Aut si v Šanghaji můžete koupit kolik chcete, ale na značku čekáte 5 let a stojí v přepočtu na naši měnu cca 12 000 korun.

V Šanghaji krása střídala nádheru

Zažili jsme kouzlo staré Šanghaje – Chrám jadeitového Buddhy, zahrada radosti. Pak návštěva nové čtvrti, procházka po nábřeží Bund. A mnoho dalšího. Až neuvěřitelně dokázali spojit tyto dva světy. Pro mě největším zážitkem byla návštěva televizní věže” Perla Orientu”. Je nejvyšší v Číně a pátá nejvyšší na světě věž měří 468 m a největší průměr je 50 metrů.

Když stojíte nahoře v patře s proskleným dnem a vidíte na celé město, zažíváte opravdu respekt.

 

Tanec na jezeře, zahrady, chrámy, budhové, čajové ceremonie a „dort“ čínských nudlí

Pokračovali jsme do města Chang – čou na Jezero Si-chu – “Západní jezero”, které je ve dne plné leknínů. Užili jsme si projížďku na lodičce, obdivovali pagody a chrámy…

?Večer nám vzalo dech představení 200 lidí tančících na vodě s nádhernými světelnými efekty.?

Navštívili jsme Zahradu Gui Zhuang a budhistický Chrám útočiště duše (Ling-jin).

?Miluji buddhy v jakékoli podobě, chrámy, temply, takže tady jsem si jich užila dostatečně. Další cesta vedla na čajové plantáže, do opravdu pěkné čajové vesnice Mei Jia Wu, kde jsme chutnali čaje a zažili čajovou ceremonii.

Další výlet do vesnice Zhouzhhuang , nazýváno čínské Benátky, čínské vodní město plné vodních kanálů jako v Benátkách, kde jezdí na gondolách gondoliéři a projíždíte městem plném rybníčků a jezer. Krásná procházka zahradami, které jsou vybudovány podle Feng shui, kde na vás dýchne pohoda a klid.

Já a mé 2 kolegyně jsme měly narozeniny…

Takže jsme celou dovolenou zakončili slavnostně společnou večeří s lidmi z 32 států v jednom z nejluxusnějším hotelu Šanghaje.
Všichni nám přáli a dle jejich tradic jsme nedostali dort jako u nás, ale talíř s nazdobenými “Čínskými nudlemi”.

Obrovské paláce, které foťákem nezachytíte

Dál jsme už jeli po vlastní ose do Pekingu. ? Cesta čínským rychlovlakem jedoucím 300 km v hodině pro mě byl další splněný sen. Smekám před Číňany jakou dokázali vybudovat železniční dopravu. Peking je město proslulé “Náměstím nebeského klidu” či “Zakázaným městem” dále městem chrámů a komplexy paláců “ Chrám nebes” a “Letní palác”. Tato místa a budovy jsou tak velké, že nejdou zachytit foťákem.
Peking má 25 mil. obyvatel a např. Zakázané město denně navštíví 80 tis lidí, všude jsou davy lidí. Jedná se o masivní palácový komplex založený v 15. století Dynastií Ming. Skládá se z 800 budov a náměstí Nebeského klidu je největším náměstím na naší planetě.

Když stojíte na Velké čínské zdi ,tak chvíli nechápete vůbec nic. Pak vám to všechno v hlavě docvakne. Stojíte, ani nedýcháte, žasnete, jste dojatí.

Velká Čínská zeď, 7. div světa, je jeden z nejsilnějších zážitků, kde jsem si splnila svůj cestovatelský sen.

Cítím obrovský vděk a pokoru vůči firmě,za to co pro nás dělá a jak se o nás stará

Toto je jen krátký průřez 10ti nádhernými dny. Těžko se dá do pár řádků vyjádřit pocity, které zažíváte.

❤️ Jsem vděčná, že jsem mohla toto všechno zažít díky “TianDe Team Travel” a zdarma. Další cestu plánujeme v březnu do Dubaje a v říjnu do Turecka. O tom vám napíšu další článek, kde vám popíši, co můžete s námi zažít a jak získat dovolenou úplně zdarma, nebo s bonusem 50% či 25%.

Cestujete rádi? Nebo o cestování sníte? Mrkněte, kde jsme byli s tianDe minulý rok ?? Splnil se mi sen o přátelství a úspěchu

Od práce už nepotřebuji odpočívat, je to pro mě každodenní zábava a radost. ???

Zajímá vás jak pracuji? Chtěla byste zažít ve svém životě více svobody? Napište mi, poradím jak začít.
  Těším se na Vás….

  ♡♡♡ S láskou a úctou Ivana ♥♥♥

  Pomohlo?

  VIP Karta

  Získejte neveřejnou VIP kartu tianDe a nakupujte všechny produkty za výhodnější ceny.

  Top